Postęp technologiczny idzie dzisiaj w tempie wręcz niesamowitym. Widzi to przecież każdy z nas, a przykładów na to jest bardzo dużo. Co chwilę na rynku pojawiają się zupełnie nowe sprzęty elektroniczne z funkcjami i możliwościami, których do tej pory nie znaliśmy. Tak samo szybko rozwija się nasz przemysł. Dzisiaj komputery i informatyka bardzo mocno wtargnęły do naszego życia codziennego. Coraz więcej procesów technologicznych sterowanych jest właśnie przez komputery i różnego rodzaju roboty. Automatyzacja procesów produkcyjnych z pewnością przyspieszyła wytwarzanie, ale jednocześnie przyczyniła się do wzrostu bezrobocia. Roboty zastępują pracę ludzi, gdyż wykonują ją precyzyjniej i szybciej, a wady produkcyjne zdarzają się o wiele rzadziej.

Postęp technologiczny w dziedzinie przemysłu to także dużo bardziej ekologiczne myślenie. Dzięki propagowaniu mody na bycie „eko” bardzo wiele firm z dumą chwali się o swoich sukcesach w tej właśnie dziedzinie. Do produkcji używa się na przykład materiałów tylko pochodzenia naturalnego, które nie są wytwarzane z ropopochodnych substancji. Wszelkie odpady z procesu produkcji poddawane są ponownej obróbce i wracają na linię, a nieczystości składowane są w hermetycznych i bezpiecznych dla środowiskach pojemnikach czy silosach.

Nowoczesne myślenie stało się motorem napędowym do naprawy tego co zniszczyły poprzednie pokolenia, czyli całego biosystemu. Miliardy ton odpadów oraz dwutlenku węgla skutecznie zanieczyściły środowisko i diametralnie zmieniły klimat. Dzisiaj przemysł coraz bardziej jest sterylnie czysty i przyjazny środowisku. Nie traci na tym tak przyroda jak i my sami, gdyż produkty są również dobrej jakości jak wcześniej. Ekologiczne firmy spożywcze to nawet lepsza alternatywa dla konsumenta, który wreszcie może jeść produkty w pełni zgodne z naturą, które nie niszczą samego organizmu człowieka.